Hudobno-divadelná show BEJBY BAJBL BAND/NA SKOK-FEST

Hudobno-divadelná show BEJBY BAJBL BAND/NA SKOK-FEST

Vážení diváci. Pri tvorbe programu festivalu sme mysleli aj na našich najmenších. Preto druhý festivalový deň, 20.november 2021 (sobota), začneme skvelou dynamicko-hudobno-divadelnou show s názvom BEJBY BAJBL BAND. Na svoje si prídu nielen deti, ale aj celá rodina.  

 Cez 12 žánrovo pestrých pesničiek sa deti a ich rodičia podozvedajú príbehy zvieratiek a starozákonných hrdinov a nájdu v nich ponaučenia pre súčasný život. Jonáš v bruchu veľryby; Daniel v jame levovej; či Šalamún, Ťava a Kráľovná zo Sáby – to sú len niektoré zo starozákonných príbehov, vyrozprávaných hravou hudobnou a divadelnou formou. To všetko si pre vás  pripravilo Teatro Colorato z Bratislavy.

  Teatro Colorato tvoria mladí profesionálni divadelníci, absolventi vysokých umeleckých škôl a herci bratislavských i mimobratislavských divadiel. Teatro Colorato sa formovalo postupne. Najskôr pôsobilo ako voľné divadelné profesionálne zoskupenie pod záštitou iných občianskych združení (napr. FIYO); neskôr tvorcovia svoje aktivity zjednotili pod Občianskym združením Boris, ktoré v súčasnosti Teatro Colorato zastrešuje. Okrem svojej pôvodnej divadelnej tvorby sa divadlo venuje organizácii rozličných kultúrnych a umeleckých podujatí. Má bohatú zájazdovú činnosť a rozvíja projekty na medzinárodnej úrovni. Jedným z cieľov divadla je spájať mladých umelcov, talentovaných tvorcov i skúsených profesionálov z rôznych divadiel (ktorí by možno inak nemali možnosť tvorivo sa stretnúť) a vytvárať tak platformu pre spoluprácu, ktorej výsledkom budú hodnotné umelecké produkcie. Ako to i názov divadla predznačuje – „colorato“ – znamená „farebný“, „farbistý“, „plný farieb“. Také chce byť aj naše divadlo. Farebné nielen v kostýmoch a scénografii, ale aj v rozličnosti foriem, druhov, žánrov a tvorivých prístupov. Má ambíciu prinášať na javisko zaujímavé, živé, dynamické inscenácie prepletené humorom a úsmevným pohľadom na svet. Dôležitým výrazovým prvkom je minimalizmus, scénická skratka, metafora, obraz a hudba. V súčasnosti má Teatro Colorato v repertoári už niekoľko úspešných inscenácií, s ktorými sa malo možnosť, okrem početných repríz v domácom prostredí, prezentovať aj v zahraničí. Veríme, že i naďalej si zachová divácku priazeň, ako aj vysoko pozitívne ohlasy laickej i odbornej verejnosti.

Vstupenky v predpredaji od 1.októbra 2021 na Obecnom úrade v Raslaviciach – v pokladnici NA SKOK, alebo na www.naskok.sk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.