DEPOZITÁR – Slávnostný galaprogram

DEPOZITÁR – Slávnostný galaprogram

Keď vzniká predstavenie, vytlačia sa scenáre, ušijú sa kostýmy, vyrobí sa scéna a herci mu vdýchnu život. Niekedy sa hrá 2 – 3 roky, vo výnimočných prípadoch aj 20 rokov, kým nepadne jeho posledná opona. Texty si herci zoberú domov, niektoré kostýmy sa znovu použijú a scéna sa odloží do skladu. Niekedy sa za rok nacvičí jedno predstavenie, inokedy dve, niekedy nič. Predstavme si, že je tých rokov 100. Vystriedali  sa generácie ochotníkov, ktorí na svoje účinkovanie dodnes spomínajú alebo ich niekde zapísali. Keď sme obnovili činnosť divadla, začali sme po koreňoch tejto tradície pátrať. Zo spomienok, rozprávania a zápiskov sa nám vyskladal depozitár, s ktorým sa chceme s vami podeliť. Pandémia nás prinútila spomaliť a uvedomiť si, za aký základ môžeme vďačiť našim predkom. Na tomto základnom kameni sme začali stavať. V živote Raslavičanov mala kultúra vždy významné miesto. Vychovali sa rodiny muzikantov, tanečníkov, spevákov, výtvarníkov, nevynímajúc divadelníkov. Týmto programom chceme vzdať hold všetkým generáciám ochotníkov, ktorí tieto tradície v našej obci rozvíjali a udržiavali. Historické pramene o obci neobsahujú takmer žiadne zmienky o ochotníckej činnosti – opak je však pravdou. Týmto galaprogramom vás prevedieme dekádami plnými predstavení, zmien, ale aj ticha. Preto vás srdečne pozývame na slávnostný galaprogram DEPOZITÁR 19.11.2021 o 18.00 hodine v divadelnej sále dome kultúry v Raslaviciach.

Lístky v predpredaji od 1.10.2021 v pokladnici NA SKOK alebo na webe www.naskok.sk

Pre veci, ktoré sú nám vzácne a ceníme si ich, hľadáme významné miesto, kde by sme ich uložili a uchovali. Ale sú aj veci, ktoré by sme chceli ľuďom ukázať, ale čakáme  na správnu príležitosť, pretože ešte nedozrel ich čas.

Veríme, že opatrenia nám umožnia stretnúť sa v čo najväčšom počte. Tešíme sa na vás!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.