„Od lístkov na predstavenie – po pranie kostýmov“ Rozhovor NA SKOK / TIMEA BUČKOVÁ

„Od lístkov na predstavenie – po pranie kostýmov“ Rozhovor NA SKOK / TIMEA BUČKOVÁ

Ako druhú, na mušku, do nášho BLOGU sme si vybrali Timeu Bučkovú. Tešíme sa na ďalšie novinky zo zákulisia. Veríme, že si tento Blog obľúbite a budete ho s nami sledovať pravidelne každú stredu a nedeľu. Ďakujem za vašu priazeň a podporu.

Ty si od začiatku vzniku divadla NA SKOK. Aké boli začiatky a ako vnímaš prácu v divadle teraz? Zmenilo sa niečo?

Keďže s Martinom sa poznám už veľmi dlho, nebolo pre nás nikdy ťažké zladiť sa a pripraviť jednoduchý program, aj keď sme nefungovali ešte ako divadlo. Začínali sme s vianočnými akadémiami, kde už vystupovali aj budúci členovia divadla. Od tej doby sa toho zmenilo veľa. Založilo sa divadlo, členovia sa postupne obmieňali a mnohí zostali dodnes. Terajšie fungovanie divadla je už na ,,profesionálnejšej“ úrovni, čo nás všetkých veľmi teší.

Zahrala si si už niekoľko rolí. Ktorá sa ti najviac páčila a prečo?

Asi najlepšia postava, ktorú som si mohla zahrať, bola Judit z divadelnej hry Tri letušky v Paríži. Aj keď to bolo náročnejšie, stále som sa tešila na skúšky a na predstavenia, ktoré vždy dopadli výborne. Postava bola veľmi energická a rázna, čo sa mne najviac páčilo a hlavne dobre hralo.

Ďalšie roly, v ktorých si obsadená, ešte neboli premiérované. Povieš nám o niektorej, aká je to postava?

 Teším sa na predstavenie Off Broadway, kde si môžem zahrať staršiu paniu, ktorá sa do všetkého pletie. Najväčšiu radosť mám z toho, že tam budem rozprávať iným nárečím, ako je to naše. Viac už neprezradím. Všetko sa dozviete až na premiére.

Viem, že ste ako herci nezaháľali a skúšali ste aj počas korony. Ako vyzerali vaše skúšky?

Naše skúšky prebiehali prevažne online, kde sme začali študovať novú hru Slovenská sirota. Bolo to zaujímavé, ale aj nápomocné, pretože pri stretnutiach naživo nám to išlo oveľa ľahšie, keďže každý z nás išiel do priestoru s presnou predstavou o postave, priestore a hlavne už vedel texty.

 Okrem roly herečky zastávaš v divadle aj funkciu organizačnej vedúcej . Povedz nám o nej viac.

Postupom času sme začali pracovať na viacerých projektoch, hrať mimo Raslavíc a reprezentovať obec na divadelných festivaloch a prehliadkach. Tieto aktivity – spolu s pripravovaním nových predstavení – so sebou prinášajú veľa administratívnej a organizačnej práce. Spolu s členmi organizačnej rady mám na zodpovednosti všetko – od lístkov po pranie a starostlivosť o rekvizity. Vykonávať túto prácu nie je ľahké. Je za tým veľa vybavovania, mailov, telefonátov, ale robím ju veľmi rada, pretože viem, že je osožná. Momentálne pracujeme na organizačnom zabezpečení stého výročia od prvej zmienky o ochotníckej divadelnej činnosti v Raslaviciach. Viac informácií sa dozviete čoskoro.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.