„Kto sa na takýto projekt dá, má iste k divadlu dobrý vzťah.“ Rozhovor NA SKOK / PETER SALOKY

„Kto sa na takýto projekt dá, má iste k divadlu dobrý vzťah.“ Rozhovor NA SKOK / PETER SALOKY

Milí naši priaznivci a sledovatelia našej stránky www.naskok.sk. Keďže sa snažíme vám neustále prinášať rôzne novinky z oblasti nášho divadla, čo sa udialo, čo je nové a čo sa chystá, ponúkame vám nahliadnuť aj do nášho zákulisia. V rubrike Blog sa budete postupne dozvedať  o jednotlivých jej členoch ako aj rôznych predstaveniach, ktoré pripravujeme.

Rozhovor s pánom Petrom Salokym, členom divadla NA SKOK.

Ako ste sa dostali k divadlu a účinkovaniu v ňom?

Ochotnícke divadlo ako také som vždy podporoval a tešil som sa, že nanovo vzniklo pod vedením Martina Bašistu. Ako sa dalo, tak som sa snažil divadlu pomôcť, napr. výrobou rôznych zariadení potrebných k fungovaniu divadla ako aj podporou potrieb divadla v obecnom zastupiteľstve, ktorého som členom. V divadle začali pôsobiť aj moje 2 dcéry, čomu som sa veľmi tešil. Napokon Martin oslovil aj mňa s ponukou účinkovať. Keďže som si chcel takúto možnosť vyskúšať, ponuku som prijal. Či som spravil dobre, už musia posúdiť diváci sami pri premiére hry Slovenská sirota už túto jeseň v novembri.

V čom vidíte prínos ochotníckeho divadla?

Prináša to kultúru do obce, vytvára to možnosť utvoriť kolektív ľudí, ktorí by sa možno ani nestretli. Mladým ľuďom to môže dať zmysluplnú činnosť a pritiahne ich to ku kultúre.

Ako vnímate kolektív, v ktorom pôsobíte?

Je to výborná partia mladých i starších ľudí, ktorých to baví. Kto sa na takýto projekt dá, má iste k divadlu dobrý vzťah. Aj práve preto máme medzi sebou vynikajúce vzťahy aj napriek tomu, že je medzi nami generačný vekový rozdiel. Veľa sa nasmejeme, dozvieme sa o sebe viac aj z osobného života, navzájom si poradíme, povzbudíme sa, a to nás ešte viac spája dokopy.

Ako sa Vám darí skĺbiť  Vašu prácu, rodinu a skúšky v divadle?

Keďže sme 3 členovia rodiny v divadle, plánujeme si prácu v domácnosti tak, aby sme stíhali aj skúšky v divadle a aby sme trávili aj čas všetci spolu.

Ako vnímate to, že Vašimi kolegami sú aj Vaši 2 členovia rodiny? Neradíte im, ako majú hrať?

Nevadí mi to. Navzájom si radíme, jeden druhému našepkávame text pri jeho učení sa, dopĺňame toho druhého v dialógoch, hoci to nie je naša postava.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.