Divadelný súbor NA SKOK opäť na scéne

Divadelný súbor NA SKOK opäť na scéne

Divadelný súbor NA SKOK z Raslavíc sa tohto roku zúčastnil už 29. ročníka celonárodného festivalu kresťanského divadla Gorazdov Močenok. Keďže opatrenia nám nedovolili zúčastniť sa tohto festivalu prezenčne, udialo sa tak online formou – záznamom z verejnej generálky inscenácie SLOVENSKÁ SIROTA. Z piatich súborov, ktoré boli priamo vybraté odbornou porotou, sme sa umiestnili na krásnom 2. mieste, čo nás nesmierne teší. Okrem toho náš režisér Martin Bašista získal cenu za scénografickú koncepciu inscenácie.

Bol to náročný rok, kedy sme museli skúšať za obmedzených podmienok, ale podarilo sa. Je to výsledok tvrdej práce celého kolektívu, ale naše poďakovanie patrí práve Martinovi, ktorý do toho dáva nielen srde, ale aj svoje ruky. Ako spieva Igor Timko vo svojej piesni „kde nie je vôľa, tam cesty niet“, platí aj v našom divadle. A práve preto nezaháľame a pracujeme ďalej. Aj takouto cestou chceme dať do povedomia sté výročie prvej písomnej zmienky o ochotníckej divadelnej činnosti v Raslaviciach. Túto výnimočnú udalosť chceme osláviť divadelným festivalom 19.-21. novembra 2021 za účasti divadiel z celého Slovenska. Súčasťou festivalu bude aj premiéra inscenácie Slovenská sirota, ktorej sa už nevieme dočkať.  Druhé miesto je pre nás ešte väčšou motiváciou, aby sme sa tejto krásnej činnosti venovali aj naďalej a stále sa zlepšovali. Dúfame, že nielen u divákov, ale aj u čitateľov tohto článku nájdeme podporu.

Kolektív divadelného súboru NA SKOK

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.